Kristina Sulikienė. A. Širinskienės ir R. Karbauskio komedija (veiksmas I)

Autorius: Kristina Sulikienė Šaltinis: https://visuomenedotcom.wordpr... 2019-02-12 22:47:39, skaitė 224, komentavo 3

Kristina Sulikienė. A. Širinskienės ir R. Karbauskio komedija (veiksmas I)

Nuotr. Agnė Širinskienė su viršsvoriu jau atėjo į Seimą. Viršsvoris Vakarų valstybėse laikomas rimtų ligų sukėlėju. Nutukimas virš kūno masės indekso 30 laikoma signalu žmogui susirūpinti (tai yra II laipsnio nutukimas). Bet Agnė Širinskienė save laiko labai sveika.

Demokratinėje valstybėje kažkam pasiskelbus kandidatu rinkimuose (nesvarbu, kokiuose), tai priimama labai pozityviai, ir laikoma kaip dar vienu įrodymu, jog valstybėje vyrauja demokratinės tendencijos.

Senos demokratijos šalyse tokie klausimai – kodėl kažkas keliasi kandidatu – net nekyla, nes kandidatavimas rinkimuose, priešingai nei postsovietinėje (vis dar Lietuvoje) yra kažkas natūralaus, o ne ekstraordinaraus (liet. išskirtinio).

Visiškai kitaip yra Lietuvoje, kuri šventė pernai šimtmetį, o šįmet jau skaičiuoja 29 metus naujos Nepriklausomybės.

Jeigu sovietmečiu rinkimai vyko “iš vieno kandidato”, LVŽS Lietuvoje – lygiai tokia pati sistema.

Kad bent būtų suvaidinta demokratija, LVŽS savo suvažiavime dėl akių “rinko” jau seniausiai prezidentu laikomą Saulių Skvernelį, kuris į aukščiausius postus išstumtas net neturint jokių gebėjimų – neseniai paaiškėjo, jog beveik nemoka anglų kalbos, nes Izraelyje sutriko kalbinamas šia kalba, ir atsakinėjo lietuviškai.

Kad Saulius Skvernelis nemoka kalbėti angliškai, ir jo tarimas yra prastas, matyti įvairiose vaizdo medžiagose youtubėje. Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri apsimesdavo, jog egzaminuoja ministrus anglų kalboje, jau kelintą kadenciją pasirinko premjerą, nemokantį šios kalbos. Ta pati tragiška situacija buvo ir su Algirdu Butkevičiumi, jo garsus “šaudė tiu šaudė” yra interneto hitas.

Kad policijai gali vadovauti angliškai nemokantys asmenys, paaiškėjo visiškai neseniai, išryškėjus atvejui, jog dabartinis ir jau kadenciją baigiantis Policijos departamento vadovas Linas Pernavas lanko intensyvius 6 valandų per dieną anglų kalbos kursus, o jo anglų kalbos lygis, kaip jis pasakė – “antras”. Antras kalbos lygis yra žymimas A2, ir tokioje pozicijoje asmuo su tokiu menku šios kalbos gebėjimu būti negali – elementariai dėl to, jog net vidutinės grandies policininkas privalo mokėti bent B 2 lygyje. Policijos vadovas turėtų būti įgijęs kompetenciją C1 – ir ne baigdamas kadenciją – o pradėdamas.

Taigi, grįžtant prie rinkiminio spektaklio, Mindaugo Puidoko, kalbančio laisvai bent 4 užsienio kalbomis, paraiška dalyvauti Prezidento rinkimuose visiškai išmušė iš vėžių šiaip jau ramius Ramūną Karbauskį ir Agnę Širinskienę.

Jeigu Ramūnas Karbauskis anksčiau nusišnekinėjo vos – vos apie Mindaugą Puidoką, vakar sulaukėme jo tikro šou.

O vakare sekė pratęsimas – Agnės Širinskienės šou su kažkokiu atspausdintu lapu su jos pačios “vizijomis”. Viskas kaip pigioje komedijoje, su labai blogu režisieriumi.

Kalbos apie kažkokias “antras realybes” ar tariamas ligas primena KGB vadovėlius, kur parašyta, jog asmenis, kurie kalbės apie demokratiją ir žmogaus laisves reikia vaizduoti kaip psichikos ligonius. Prie psichikos ligų sovietai priskyrė ir norą piketuoti, mitinguoti, žodžio laisvė irgi buvo ligų sąraše. Kaip ir pati demokratija.

Saulius Skvernelis, su išsprogusiomis akimis ir “šaudė tiu šaudė” anglų kalbos žiniomis – niekada netiko į prezidentus. Tačiau kai į šį postą kandidatuoti pareiškė modernų išsilavinimą įgijęs Mindaugas Puidokas, karaliaus nuogumas pasimatė visu plikumu.

Dar jeigu nestabilus Anūkas būtų lyginamas su Skverneliu, gal Anūkas ir praloštų, nes Skvernelis moka sakyti kalbas kaip iš rago – tiesa, lietuviškai – tą jis įrodė tiek rinkiminių debatų metu, tiek ir iš Seimo tribūnos. Anūkas kartais nusimuša nuo programos, kai susiremia su už jį pajėgesniu oponentu.

Tačiau buvęs policininkas, kuris siejamas su gėdingu taikių žmonių nušturmavimu privačioje valdoje tokiame Teleičių kaime, labai daug kartų nusileidžia Mindaugui Puidokui.

Pralaimi visokiausiais – pirmiausia, būtent  – SVEIKATOS – aspektais – ir Agnė Širinskienė ir Ramūnas Karbauskis.

Jeigu Agnė Širinskienė jau atėjo į Seimą su viršsvoriu, kurį moka elegantiškai maskuoti (aprangos stilius yra savitas, bet įdomus), tai Ramūnas Karbauskis būdamas Seime tiesiog NUSIPENĖJO, ir šiuo metu jis turi pilvinio tipo nutukimą, kuris rodo ne tiek sėdimą darbą, kiek suprastėjusį kasos ir kepenų darbą.

Taip pat ir apsileidimą – nesportavimą, bei gausų ir riebų valgymą.

Nieko panašaus negalima pasakyti apie Mindaugą Puidoką : lieknas, tiesus, visada pasitempęs. Ištvermingas – vakar ištvėrė net 4 interviu : 1 spaudos konferenciją (tiesioginę transliaciją) ir 3 tiesioginės transliacijos laidas. Tai rodo ne tiek gerą sveikatą, kiek ypatingai gerą ir sportišką gyvenimo būdą.

Apgailėtinai atrodo jau į Seimą atėjusios apkūnios ir su nesveiku viršsvoriu gyvenančios ponios vogravimai apie liekno ir sportiško bei visada turinčio atsakymo į visus klausimus Mindaugo Puidoko “sveikatą”.

Matote, sveikas jis buvo, kol LVŽS tik melžė ir parazitavo jo protą, pasisavino jo visas idėjas, ir, apgavę rinkėjus, laimėjo daug vietų Seime. Kai atėjo laikas vykdyti programą, žmonės pastebėjo, jog ne tik kertami miškai, bet jau ir vagiami iš namų vaikai.

Ta pati nesveiką viršsvorį (ir jo nematanti) turinti Agnė Seime aiškiai parodė, jog ji nesikiša į jokias vaikų atėmimo istorijas, o į Mindaugą Puidoką dėl to “kišimosi” ji žiūrinti neigiamai.

Tylėjo ir Ramūnas Karbauskis, gal kažkur už kampo valgė eilinį mėsainį ar kirto sotų kepsnį. Jeigu jis nevalgo virš normos, – tada jo kepenys ir kasa yra sutrikę. (Jeigu jau minėtieji tiek kalba apie kito žmogaus sveikatą – tariamą, menamą (atseit, sugebėjo įlįsti netgi į jo galvą), tai pakalbėkime apie tai, kas plika akimi matosi, ir ko “sveikuoliai” nuslėpti negali po jokiu elegantišku ar nevisai elegantišku kostiumu ar megztiniu.)

karb.jpg
Nuotr. Plika akimi matyti pilvinio tipo Ramūno Karbauskio nutukimas. 

O kai Mindaugas Puidokas įvardijo, jog karalius nuogas, o LVŽS programa, kurią jis nuoširdžiai rašė, tiesiog buvo išmesta į šiukšlių dėžę, į Vyriausybę priėmus darban tuos pačius konservatorių žmones (pvz. SADM viceministras Šešelgis dabar yra SAM viceministras, o Skvernelis atvirai pasiėmęs į patarėjus konservatorių jaunimo buvusį lyderį Pikžirnį),tada jau nusipenėjusių partijos kolegų lūpomis tapo “paralelinės realybės gyventoju”, “kuriam negalima duoti jokių pareigų”.

kar2.jpg
Nuotr. Ramūno Karbauskio švarkas nebeužsisega.

Nes šis “paralelinis Seimo narys” pareiškė, jog jis tinka tapti prezidentu, kai LVŽS “galvos” -o tiksliau turbūt uodegos- tikėjosi metų metais melžti šio aukšto intelekto ir dar aukštesnės moralės politiko idėjas, jas pateikti kaip savo, ir taip parazituojant, toliau dalintis Lietuvą, į visus postus kaišant ne visai gabius žmones – o į prezidento postą deleguojant asmenį, net nemokantį anglų kalbos.

skvernyj
Nuotr. Saulių Skvernelį egzaminuoti anglų kalboje Dalia Grybauskaitė tiesiog pamiršo, nes greičiausiai, negalėjo netvirtinti jo kandidatūros. 

Apie nutukusių valstybės vadovų kultą rašyta ir anksčiau:

https://visuomenedotcom.wordpress.com/2016/07/26/jeigu-vyktu-karas-grybauskaite-ir-grauziniene-keltume-su-keltuvais-i-saugesne-vieta/

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/02/12/news/mindaugas-puidokas-prabilo-apie-grasinimus-ju-is-r-karbauskio-sulauke-artimi-seimos-nariai-9212078/

Kristina Sulikienė