Ginklų kūrėjai atskleidė, kaip veikia Rusijos apakinimo sistema "Filin" (Apuokas)

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/russia/... 2019-03-13 19:47:03, skaitė 200, komentavo 1

Ginklų kūrėjai atskleidė, kaip veikia Rusijos apakinimo sistema

Rusijos korporacija teigia, kad nauja sistema neturi analogų pasaulyje, nes tik sumažina šaudymo efektyvumą, bet nesugadina regėjimo

Ginkluotės kūrėjai atskleidė televizijos kanalui "Zvezda" karinės stoties "Filin" (liet. Apuokas), sukurtos priešui apakinti ir laivynui apsaugoti, kovines savybes.

Pasak Vladimiro Žarovo, "Integral" gamyklos ("Rostech" dalis) kokybės direktoriaus, ginklas gali apakinti priešą dviejų kilometrų atstumu ir neleidžia jam pataikyti į laivus. Sistema taip pat gali perduoti šviesos signalus.

Kūrėjai kartu su mokslininkais sugebėjo nustatyti spinduliuotės srauto galios lygį, kuris, viena vertus, nesukelia mirtinų žmogaus regos pokyčių ir, kita vertus, sumažina akių gebėjimą funkcionuoti.

Atliekant bandymus poligonuose, savanoriai, kuriuos paveikė "Filin", pranešdavo apie trikdžius, kurie neleidžia šaudyti, ir apie bendrą būklės pablogėjimą — pykinimą ir dezorientacijos atsiradimą.

"Filin" neturi tiesioginių analogų. Beveik visi užsienio analogai naudoja lazeriu veikiančius spinduliuotuvus, kurie faktiškai "sudegina" akis. Mūsų stotis nesukelia regėjimo praradimo, bet tris-penkis kartus sumažina šaudymo efektyvumą", — pažymėjo Žarovas.

Vasario mėnesį "Roselektronika" pranešė apie stočių tiekimą laivynui. Du stoties komplektai jau įrengti fregatoje "Laivyno admirolas Kasatonovas", kuri šiuo metu išbandoma gamyklose, taip pat fregatoje "Sovietų Sąjungos laivyno admirolas Gorškovas", kuri pernai tapo laivyno dalimi.

Galingiausios pasaulio kariuomenės
Galingiausios pasaulio kariuomenės