Tarptautinis baudžiamasis teismas apsaugojo JAV-ų karo nusikaltėlius nuo tyrimo dėl nusikaltimų žmoniškumui Afganistane - D. Trampas džiūgauja

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/jav-pr... 2019-04-15 09:23:00, skaitė 71, komentavo 2

Tarptautinis baudžiamasis teismas apsaugojo JAV-ų karo nusikaltėlius nuo tyrimo dėl nusikaltimų žmoniškumui Afganistane - D. Trampas džiūgauja

Teisininkė Fatou Bensouda. Nuotr. afrika-news.com

Praėjusią savaitę JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) penktadienį pasveikino Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) teisėjų sprendimą atmesti savo vyriausiosios prokurorės prašymą pradėti tyrimą dėl karo nusikaltimų Afganistane ir pavadino tai „pergale“.

„Tai yra didelė tarptautinė pergalė, ne vien tiems patriotams, bet ir įstatymo viršenybei“, - informavo D. Trampas.

Dėl galimo tyrimo, susijusio su JAV karių veiksmais per kruviną konfliktą Afganistane po 2003 metų, JAV panaikino prokurorei Fatou Bensoudai išduotą vizą.

Ekspertai.eu primena, kad 2017 metų pabaigoje Gambijos pilietė F. Bensouda paprašė teisėjų duoti jai leidimą tirti įtariamus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui Afganistane, kuriuos vykdė Talibano, Afganistano vyriausybė ir tarptautinės sąjungininkų pajėgos, įskaitant JAV karius.

JAV niekada neprisijungė prie 2002 metais įsteigto TBT ir nepripažįsta jo jurisdikcijos Amerikoje. Vašingtonas tvirtina, jog TBT kelia grėsmę jo nacionaliniam suverenumui.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad ta pati prokurorė F. Bensouda taip pat žadėjo pradėti tyrimą ir dėl taip vadinamų slaptųjų prezidento Valdo Adamkaus kalėjimų įsteigtų Lietuvoje tyrimo, kuriuose be teismo buvo laikomi ir kankinami žmonės. Dėl tokio tyrimo JAV taip pat stipriai priešinasi.