Meluoti apie Baltarusijos atominę elektrinę yra politinis Lietuvos sprendimas, ypač žalingas Lietuvos gyventojams

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/meluot... 2019-05-06 09:05:03, skaitė 167, komentavo 1

Meluoti apie Baltarusijos atominę elektrinę yra politinis Lietuvos sprendimas, ypač žalingas Lietuvos gyventojams

Baltarusijos URM atstovas spaudai A. Glazas.

Gegužės 3 dieną Lietuva kreipėsi į Europos Komisiją dėl neatsakingo Baltarusijos požiūrio į branduolinę saugą ir tarptautinius įsipareigojimus dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

Apie tai skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime visuomenei „Lietuva kreipėsi į Europos Komisiją dėl neatsakingo Baltarusijos požiūrio į branduolinę saugą ir tarptautinius įsipareigojimus dėl Astravo AE“, kuris atrodo taip:

Lietuvos URM

Baltarusija ilgai nelaukė ir iš karto pateikė atsakymą.

Jame Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas rašo, kad „Lietuva imasi nepagrįstų ir tiesiog melagingų pareiškimų Baltarusijos atominės elektrinės (BAE) saugumo atžvilgiu“.

Pasak A. Glazo, Baltarusija niekada nevengė tarptautinio bendradarbiavimo AE saugumo klausimais, o ES yra viena pagrindinių Baltarusijos partnerių šioje srityje.

„Norėtume priminti, kad Baltarusijos Respublika niekada nevengė tarptautinio bendradarbiavimo šiais klausimais. Mes taikome tarptautinę ekspertizę ir naujausią patirtį bendradarbiaudami su TATENA (Tarptautine atominės energetikos agentūra) ir kitomis agentūromis. Europos Komisija išlieka viena pagrindinių mūsų partnerių užtikrinant aukščiausio lygio saugumą būsimojoje jėgainėje.

Baltarusija ne kartą tvirtino ir tebetvirtina ryžtą tęsti bendradarbiavimą su ES šioje srityje. Toks Lietuvos rūpestis visos Europos Sąjungos saugumu, mūsų nuomone, yra skirtas visai kitiems tikslams – atitraukti dėmesį nuo gerai žinomų problemų su Ignalinos AE uždarymu ir branduolinių atliekų saugyklos statyba. Kuo gi dar būtų galima paaiškinti Lietuvos pusės vengimą sukurti bendrą branduolinės energetikos objektų stebėsenos sistemą?

Lietuvos susirūpinimas dėl Astravo AE saugumo yra visiškai nepagrįstas, o pareiškimai, kad elektrinė gali būti nesaugi, – melagingi. Ir dar kartą turime konstatuoti, kad Lietuvos pusė imasi nepagrįstų ir atvirai melagingų pareiškimų Baltarusijos AE projekto ir priimtų saugumo priemonių atžvilgiu. Lietuvos ir Baltarusijos požiūriai į Astravo AE kardinaliai skiriasi. Bet kokį konstruktyvų Astravo AE temos aptarimą Lietuvos valdžia laiko valstybės išdavyste, o pats žodžio „bendradarbiavimas“ branduolinės energetikos srityje paminėjimas su agonija yra išbraukiamas iš oficialių dvišalių dokumentų.

Tuo metu Baltarusijos pusė visada yra atvira dialogui ir konstruktyviam bendradarbiavimui su visais partneriais, užtikrinant statomos jėgainės saugumą ir eksploatacinį efektyvumą“, – atsiųstame komentare išdėstė A. Glazas.

Ekspertai.eu primena, kad meluoti apie Baltarusijos atominę elektrinę yra politinis Lietuvos sprendimas. Kaip apie tai primityviai meluojama galima susipažinti publikacijoje, pavyzdžiui, „LVTA prezidentas B. Miežutavičius: niekur neskaičiau oficialiai, kad būtų parašyta taip“, o daugiau melo pavyzdžių, aršios kovos su šia atomine ar šiaip dezinformacijos skleidimo faktų galima rasti ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.