Paaiškėjo, kiek pinigų lietuviai pernai išleido Lenkijoje

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-05-14 10:57:22, skaitė 135, komentavo 0

Paaiškėjo, kiek pinigų lietuviai pernai išleido Lenkijoje

Lietuviai pernai Lenkijoje išleido rekordinę pinigų sumą, tačiau ne viskas kaimynystėje pigiau

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Lietuvos gyventojai Lenkijoje pernai išleido rekordinę sumą — daugiau nei 360 milijonų eurų, praneša LRT su nuoroda į kaimyninės šalies statistikos biurą.

Ir tai rodo, kad dalis gyventojų pigesnių maisto produktų vis dar ieško Lenkijoje. Anot ekspertų, kaimyninėje valstybėje pigesni pieno ir mėsos produktai bei alkoholis, tačiau daugumos vaisių ir daržovių kainos jau pasiekė Lietuvos lygį.

Pastebima, kad pastaruoju metu pasienyje su Lietuva daugėja nedidelių parduotuvių, kuriose galima įsigyti lietuviškų mėsos gaminių. Kaip sako Pricer.lt vadovas Arūnas Vizickas, ten jie gerokai pigesni nei Lietuvoje.

Prekybininkai sako, kad kainas Lietuvos parduotuvėse būtų galima sumažinti, jei valdžia peržiūrėtų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą, kuris Lenkijoje parduodamiems maisto produktams yra mažesnis. Lenkijoje PVM maisto produktams sudaro 5%, o Lietuvoje siekia 21%.

Pernai Lenkijoje užsieniečiai nupirko prekių ir paslaugų už 43,5 mlrd. zlotų (apie 10,12 mlrd. eurų). Paskutinius tris praėjusių metų mėnesius užsieniečių išlaidos Lenkijoje siekė 10 mlrd. zlotų (apie 2,33 mlrd. eurų).

2018 metų pabaigoje daugiausia Lenkijoje išleido vokiečiai. Jie sudarė 41,8 proc. visų pirkėjų. Ukrainiečiai sudarė 24,5 proc., čekai — 12,1 proc., slovakai — 7,9 proc., baltarusiai — 7,4 proc., lietuviai — 4,6 proc., rusai — 1,6 proc.