Net ir po stiprios Lietuvos kritikos, Estijos lyderė užsispyrusiai laikosi savo nuomonės

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/net-ir... 2019-05-16 09:12:00, skaitė 229, komentavo 0

Net ir po stiprios Lietuvos kritikos, Estijos lyderė užsispyrusiai laikosi savo nuomonės

Estijos ir Rusijos lyderių susitikimo akimirka. Nuotr. kremlin.ru

Neseniai įvykęs Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid vizitas į Maskvą susilaukė didelės kritikos iš Baltijos sesių, ypač iš Lietuvos.

Tačiau šios kritikos Estijos vadovė nesureikšmino, į išsakytas pastabas aiškiai neatsižvelgė.

„Kalbėtis su visais kaimynais yra natūralu. Kiek nenatūralu yra tai, kad aš turiu šitą dalyką paaiškinti“, - interviu Jungtinės Karalystės leidiniui „The Guardian“ pasakė K. Kaljulaid.

Balandį Estijos lyderė Maskvoje atidarė renovuotą Estijos ambasadą ir susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tai buvo pirmasis Estijos ir Rusijos vadovų susitikimas per 10 metų.

„Gerai pasikalbėjome, aš laikiausi savo principų. Kalbėjome apie Gruziją ir Ukrainą, bet taip pat kalbėjome ir apie dvišalius klausimus. Turime dvišalių ryšių, ne visai prekybai yra įvestos sankcijos, mūsų žmonės artimai bendrauja“, - pasakė K. Kaljulaid.

Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius buvo perspėjęs, kad Estija turėjo pasikonsultuoti dėl susitikimo su Lietuva ir Latvija.

Tačiau K. Kaljulaid teigė, kad boikoto politika dažnai buvo tik patogi priežastis išsisukti nuo nepatogaus pokalbio.

„Sunku kalbėtis su tuo, kurio vertybės nuo tavųjų labai skiriasi. Visada lengva sakyti, kad yra tie kiti, kurie nenori kalbėtis su tavimi“, - teigė Estijos vadovė.

Pasak jos, susitikimo metu V. Putinas buvo mandagus ir elgėsi pagarbiai, tačiau bendrų sąlyčio taškų atrasti kol kas nepavyko.