Ukraina įvertino ekonominius nuostolius dėl sumažėjusio eksporto į Rusiją

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2019-05-20 11:37:31, skaitė 94, komentavo 0

Ukraina įvertino ekonominius nuostolius dėl sumažėjusio eksporto į Rusiją

Pasak Rados deputato, ilgą laiką Ukrainos įmonės, orientuotos į Rusijos rinką, tiesiog nebedirba

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Novinskis pareiškė, kad šalis prarado apie 80 milijardų dolerių dėl prekybos su Rusija mažinimo. Apie tai jis pasakė televizijos kanalo "Naš" eteryje.

Pasak Novinskio, Ukrainai reikės bent 35 metų, kad sugrįžtų prie 2013 metų ekonomikos lygio, be to, pagrindinė sąlyga tam turėtų būti ekonominių santykių su Rusija atkūrimas.

"Mes per pastaruosius penkerius metus praradome apie 75–80 milijardų dolerių eksporto į Rusiją. Mūsų įmonės, kurios buvo orientuotos į Rusijos ir NVS šalių rinką, šiuo metu nebedirba", — pareiškė Novinskis.

Pasak deputato, išrinktam Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui prioritetu turėtų tapti Ukrainos vidaus konflikto užbaigimas Donbase, kad suvienytų visuomenę ir tokiu būdu atsirastų galimybė padidinti BVP.

Pasak Novinskio, Rusija šimtmečius bus Ukrainos kaimynė, o gyventi su kaimynais reikia palaikant "normalius santykius", ir tik "blogas šeimininkas gyvena besikivirčydamas su kaimynu".

Anksčiau Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius pažymėjo, kad Ukraina turi atkurti santykius su Rusija ir NVS šalimis. Deputatas patarė Zelenskio komandai vykdyti neutralią politiką, kad būtų galimybė gauti pagalbą ir iš Vakarų, ir iš Rytų. Ryšių su abiem šalimis nutraukimas gali sukelti Ukrainos tarptautinę izoliaciją, pabrėžė politikas.

Balandžio 21 dieną Ukrainoje įvyko antrasis prezidento rinkimų turas. VRK oficialiai paskelbė, kad Zelenskis laimėjo rinkimus. Už jį balsavo 73,44 procento rinkėjų. Inauguracijos data numatyta gegužės 20 dieną.

Išrinktasis prezidentas jau pažadėjo Ukrainos žmonėms grąžinti Krymą į Ukrainos sudėtį. Anksčiau naujojo Ukrainos prezidento būstinė pareiškė, kad nepripažįsta referendumo Kryme rezultatų.

Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą fone. 2014 metų balandžio Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė savo nepriklausomybę po valstybės perversmo.

Krymas tapo Rusijos dalimi pagal referendumo, įvykusio 2014 metais, rezultatus, kuris taip pat įvyko po valstybės perversmo. Tada už prisijungimą prie Rusijos teritorijos balsavo daugiau kaip 96 procentai Krymo rinkėjų ir daugiau kaip 95 procentai Sevastopolio gyventojų. Po Krymo prisijungimo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsakymą dėl Krymo totorių ir kitų pusiasalio tautų reabilitacijos priemonių.

Rusija nuolat nepagrįstai kaltinama "įsikišimu" į kaimyninės šalies reikalus, taip pat "dalyvavimu" konflikte Donbase, šnipinėjimu ir kibernetinėmis atakomis. Tuo tarpu Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, jog yra suinteresuota tuo, kad kaimyninė šalis įveiktų politinę ir ekonominę krizę.