Lietuva tapo antilydere ES pagal susirgimo tymais lygį

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-06-17 09:45:10, skaitė 135, komentavo 1

Lietuva tapo antilydere ES pagal susirgimo tymais lygį

Šiais metais Lietuvoje susirgo daugiau nei 700 žmonių

VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Lietuva tapo antilydere ES pagal susirgimo tymais ir raudonuke lygį, atsižvelgiant į skaičiavimus milijonui gyventojų. Tai patvirtina Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenys.

Ataskaita paskelbta oficialioje organizacijos interneto svetainėje (*pdf).

Nuo praėjusių metų gegužės 1 dienos iki 2019 metų balandžio susirgimo tymais ir raudonuke atvejų (milijonui gyventojų) Lietuvoje buvo 206,5. Antrojoje vietoje yra Slovakija su rodikliu 149,9, o trečiojoje vietoje — Bulgarija (74,3).

Vidutinis susirgimo tymais ir raudonuke rodiklis ES siekia 22,8.

Daugiausia pranešimų apie ligą buvo gauta iš tokių šalių kaip Italija (2138), Prancūzija (1745), Rumunija (1387) ir Lenkija (1052).

Anksčiau skelbta, kad į Lietuvą turėtų būti atvežta apie 120 tūkst. vakcinų nuo tymų. Nacionalinis sveikatos draudimo fondas mano, kad jų turėtų pakakti dvejiems metams.

Šiais metais Lietuvoje registruota daugiau nei 700 susirgimų tymais atvejų.

Balandžio mėnesį Lietuvos deputatai pasiūlė įstatymu nustatyti, kad į darželius būtų priimami tik nuo tymų skiepyti vaikai.

Išimtį norėta taikyti tik vaikams, kurie negali būti skiepijami dėl sveikatos būklės, pavyzdžiui, alergijos. Be to, privalomai nuo tymų buvo numatyta paskiepyti ir suaugusius, kurie dirba su vaikais, sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigose, uždaruose kolektyvuose, bei karius.

Seime anksčiau buvo registruotas socialdemokratų siūlymas įpareigoti tėvus paskiepyti vaikus iki 16-os metų, tačiau valdantieji jo svarstyti nesutiko.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei kiti valdantieji skeptiškai vertina siūlymus įteisinti priverstinius skiepus.

Tymai: simptomai ir profilaktika
Tymai: simptomai ir profilaktika

Vieša paslaptis, kad daugiausia sergančiūjų tymais yra Ukrainoje ir būtent pradėjus masisškai vežti Ukrainos gastarbeiterius į Lietuvą (po 40-60 tūkstančių per metus) Lietuvoje pradėjo daugėti susirgimų tymais. Susirgimų skaičius procentaliai yra niekingas, mirtingumas nulinis, todėl masinė vakcinacija būtų ne tik pinigų švaistymas, bet ir sąmoningas masės dresiravimas bei užkrato platinimas.