Įvardyti keturi Seimo milijonieriai, turtingiausias — Karbauskis

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2019-06-19 13:01:55, skaitė 106, komentavo 0

Įvardyti keturi Seimo milijonieriai, turtingiausias — Karbauskis

"Valstiečių" lyderio deklaruoto turto vertė per metus išaugo beveik milijonu eurų iki 16 milijonų

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Mokesčių inspekcija paskelbė turto deklaracijas, rodančias, kad Seime dirba 4 milijonieriai, praneša LRT.

Turtingiausias politikas — "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis. Jo deklaruoto turto vertė per metus išaugo beveik milijonu eurų iki 16 milijonų.

Žurnalo "TOP" leidėjas Ovidijus Lukošius teigia, kad iš tikrųjų Karbauskio turtas yra 10 kartų didesnis.

"Jis ir pats neslepia, kad turi 17 tūkst. hektarų žemės arba tiesiogiai, arba per susijusias įmones, jo valdomą įmonę "Agrokoncerną" ir daugelį kitų. Tai 17 tūkst. ha žemės yra vertos daugiau nei 100 mln. eurų", — sako Lukošius.

Tarp kitų Seimo milijonierių — liberalas Kęstutis Glaveckas bei du konservatoriai: Gabrielius Landsbergis ir Kazys Starkevičius. Landsbergio turtas per metus padvigubėjo.

Landsbergio atveju tai jokia staigmena, nes jo sutuoktinė Austėja Landsbergienė taip pat yra tarp 500 turtingiausių Lietuvos gyventojų ir ji už savo vyrą bent 10 kartų turtingesnė.

Lukošius taip pat pabrėžė, kad pagal rinkos kainą daugelio Seimo narių turtas, kaip ir daugelio Lietuvos gyventojų, yra gerokai didesnis, nei nurodytas deklaracijose.

VMI duomenimis, kadenciją baigiančios prezidentės Dalios Grybauskaitės deklaruotas turtas per metus sumažėjo beveik 300 tūkst. eurų, iki pusės milijono.

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio šeimos deklaruotas turtas — trečdalis milijono eurų.

Turtingiausias ministras, kaip ir pernai, Elvinas Jankevičius. Bet ir jo šeimos turto vertė nesiekia milijono.

Premjero Sauliaus Skvernelio — 100 tūkst. eurų kuklesnis — ketvirtadalis milijono. Premjero turtas — mažiausias ne tik šioje trijulėje, bet ir beveik visoje Vyriausybėje.

"Transparency International" atstovė Ingrida Kalinauskienė pažymėjo, kad požiūris į politikų turtą keičiasi. Anksčiau buvo manyta, kad jeigu politikas turi daug turto, tai jis tą turtą įsigijo kažkokiais nešvariais būdais ir to turto iš tikrųjų negali turėti. Verslus žmogus juk gali ateiti į politiką ir turėti turto. Klausimas, ar jis tą turtą deklaruoja, teigia Kalinauskienė.