Jei projektas, tai projektas - siūlau LRT ir LSA atlikti darbuotojų mainus vardan Lyčių Lygybės!

Autorius: Blogeris Zeppelinusas Šaltinis: https://www.facebook.com/bloge... 2019-06-19 20:52:31, skaitė 318, komentavo 1

Jei projektas, tai projektas - siūlau LRT ir LSA atlikti darbuotojų mainus vardan Lyčių Lygybės!

Vakare prisėdęs prie internetų pamačiau smagią naujieną.

Nusižiūrėjusi nuo britų visuomeninio transliuotojo BBC pavyzdžio, Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės vadovaujama valdiška televizija LRT šį mėnesį pradėjo įgyvendinti lyčių lygybės skatinimo projektą „50/50”.

Pirmajame etape, kuris truks visą vasarą, dalyvauja 10 komandų, kurios fiksuoja, kiek jų laidose yra vyrų ir moterų. Pagal lytis bus skaičiuojami eteryje ar straipsniuose pasirodantys laidų vedėjai ir žurnalistai, reportažuose kalbinami žmonės, laidos svečiai, straipsnių pašnekovai ir ekspertai, muzikos atlikėjai ir autoriai, fotografijose užfiksuoti asmenys. Rudenį prie genderizmo plėtros projekto „50/50“ prisijungs daugiau LRT laidų ir rubrikų.

Šiaip jau mums ir be projekto akivaizdu, kad bobinčius užvaldė valdiškos televizijos eterį.

Štai, laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjų sąrašas:

  • Audra Avižiūtė 
  • Gabrielė Kloniūnaitė 
  • Ieva Žigaitė 
  • Justė Tamošaitienė 
  • Simona Stanapėdytė

100% vienos lyties atstovių! O kur lygybė, kur 50/50?

Žiūrime LRT Tyrimų skyriaus sudėtį:

  • Indrė Makaraitytė 
  • Jurga Tvaskienė 
  • Jurgita Čeponytė 
  • Rūta Juknevičiūtė
  • ir kažkaip į moterišką kolektyvą įsitrynęs Mindaugas Aušra!

80% dailiosios lyties atstovių tyrinėja Lietuvą valdiškoje televizijoje!

Vienžo, lyčių nelygybės problema LRT akivaizdi. Išties reikia kažką daryti su tokia skandalinga situacija - ir kuo skubiau. Projektas 50/50 toje kontoroje pradėtas pačiu laiku.

Ir čia kilo mintis - juk panaši problema, matyt, kamuoja Lietuvos statybų pramonę. Tik ten genderiai pakrypę į kitą pusę.

Plytas mūrija, betoną lieją ir gipso kartoną sukinėja beveik vieni vyrai!

Lietuvos statybininkų asociaciją irgi reikėtu įtraukti į Projektą, kaip LRT partnerius. Tai sudarytu sąlygas įvykdyti darbuotojų mainus. Pasirėdę švarkais išvaizdesni ir nemikčiojantys statybininkai eitu skaityti žinių ir vesti laidų valdiškoje televizijoje, o perteklinis telebobinčius užpildytų jų vietas statybose per patį sezono įkarštį!

Lyčių nelygybės ir skirtingo užmokesčio už panašaus intelektualinio pobūdžio darbą problema bent laikinai būtų išspręsta! O projektui pasibaigus visi grįžtų į savo vietas. Nebent kokiai moterytei iš LRT patiktu darbuotis brutalaus vyriško kolektyvo sudėtyje.

Tskant, niekada nesakyk niekada!

Šaltiniai ir nuorodos:

#LyčiųLygybė
#MokslinisFeminizmas
#Projektas50ant50kaipBBC
#GalvosSmegenųLeftizmas