Nepriklausomi su antpečiais: „Bellingcat“

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/neprik... 2019-06-20 08:52:13, skaitė 164, komentavo 0

Nepriklausomi su antpečiais: „Bellingcat“

Pasaulio Vakaroidinė žiniasklaida pranešė, kas 2014 m. virš Ukrainos numušė Malaizijos keleivinį lėtuvą.

Žurnalistinių tyrimų grupe pasivadinusi „Bellingcat“ birželio 19 d. paskelbė keturių asmenų, „kaip įtariama, tiesiogiai arba netiesiogiai susijusių su Malaizijos lainerio numušimu 2014 metų liepą virš Rytų Ukrainos, vardus“.

„Bellingcat“ tyrimų komanda jau anksčiau paskelbė daugybę tyrimų, rodančių, kad „Buk“ raketos, pataikiusios į Malaizijos oro linijų lėktuvą, 2014-ųjų liepos 17-ąją skridusį virš Ukrainos reisu MH17, paleidimo įrenginio dislokavimas susijęs su aukštais Rusijos gynybos ministerijos ir Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pareigūnais“, - skelbia ir nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt publikacijoje „Bellingcat“ įvardijo galimus MH17 tragedijos kaltininkus: tarp jų – įtakingi Rusijos karininkai“.

Portalas nltimes.nl, cituodamas Nyderlandų teisingumo ir saugumo ministrą Ferdinandą Grapperhausą, skelbia, kad Nyderlandai ėmėsi diplomatinių veiksmų Rusijos atžvilgiu dėl jos nebendradarbiavimo tiriant oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimą.

Kaltinamieji nesutinka su tokiais „Bellingcat“ kaltinimais ir negia savo kaltę.

Screenshot%202019-06-20%20at%2007_01_08.png

„Vienintelis dalykas, kurį galiu pasakyti, yra tai, kad sukilėliai lėktuvo tikrai nepašovė“, - pasakė Igoris Strelkovas Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“. Jis taip pat žinomas kaip Igoris Girkinas, vienas iš keturių tyrimo minimų kaltininkų.

Kol vieni kaltina, o kiti kaltinimus neigia, labai naudinga pasižiūrėti amerikietiškame youtube kanale birželio 14 d. transliuotą laidą „Bessogon TV“, kurią veda garsus rusų aktorius ir režisierius Nikita Michalkovas (Lietuvoje jis vadinamas tiesiog Kremliaus propagandistu).

Minėtoje laidoje buvo apžvelgti įvairūs Vakarų naudoti propagandiniai triukai, tačiau įdomiausiai panagrinėta, o kas tai yra ta nepriklausoma žurnalistinių tyrimų grupe pasivadinusi „Bellingcat“? Kada tas „Bellingcat“ atsirado ir kokie nepriklausomi žmonės su antpečiais ją sudaro?