Dviveidis "blaivininkas-žaliasis" Jonas Jarutis tik tapęs Seimo nariu uždarė jam priklausančias girdyklas, o iki tol pelnėsi iš lietuvių nuodijimo alkoholiu

Autorius: Vygandas Trainys Šaltinis: https://www.facebook.com/vygan... 2019-06-26 03:25:54, skaitė 1675, komentavo 1

Dviveidis

Šiose nuotraukose Skapiškio miestelyje, Laičių gyvenvietėje (Kupiškio r.) - įtakingo „valstiečio“ parlamentaro Jono Jaručio alaus barai ir alkoholio parduotuvė. Dabar šie „kultūros židiniai“ jau užsilenkė – jų šeimininkui politika pasirodė pelningesnis užsiėmimas nei svaigalų prekybos verslas.

Šie pastatai – tarsi gyvas veidmainystės pėdsakas. Anksčiau girdė visuomenę savo aludėse, o dabar mosuoja kovos už blaivybę vėliava, aktyviai kilnodamas rankas priimant alkoholio prekybą varžančius įstatymus. Senas R.Karbauskio bičiulis, LVŽS tarybos narys ir frakcijos seniūno pavaduotojas Seime J.Jarutis buvo įkūręs platų alaus barų ir svaigalų parduotuvių tinklą Kupiškio ir Rokiškio kraštuose – Laičių, Skapiškio, Sriubiškių ir kitose gyvenvietėse.

Šios J.Jaručio „knaipės“ kaip muses prie išviečių traukė vietos mėlynanosius. Ir ne tik juos. Kiek šeimų dėl jų kentėjo, kiek jaunų žmonių įklimpo į svaigalų liūną, sunku būtų suskaičiuoti.

Po vienų tokių išgertuvių Skapiškyje veikusiame politiko alaus bare „Varinis varpas“, įkaušę vyrai susikivirčijo, įsiplieskė muštynės, kurių metu buvo nužudytas 28 metų Virginijus Matulis. Širdis sustojo dėl daugybinių lūžių, aortos plyšimo, gausaus vidinio kraujavimo.

Jaunas vyras išėjo anapilin, o artimiesiems liko skausmas. V.Matulį bandžiusi apginti draugė taip pat buvo žiauriai sumušta, po smūgių ji neteko sąmonės.

Kai svaigalų verslas ėmė nesisekti, J.Jarutis vieną po kito savo taškus uždarė, o paskui ėmė sparčiai kopti politinės karjeros laiptais – tapo Kupiškio rajono meru (2007–2015 m.), 2016 metais pagal Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą buvo išrinktas į Seimą, dabar yra vienas koalicijos lipdytojų.

Tačiau ir alaus barų klestėjimo laikais J.Jarutis visą laiką, nuo pat 1994 metų priklausė „valstiečiams“. R.Karbauskis apie jo verslą žinojo ir tai toleravo.

J,Jaručio barų „šlovingoji“ istorija – eilinis LVŽS vadų ir vadukų dviveidiškumo pavyzdys. Farsas ir demagogija. Veidmainystės valstiečius lydį bemaž visur, kur tik jie pasisuka, nesvarbu, ar tai būtų vadinamoji antialkoholizmo kampanija, ar tariamas rūpestis ligoniais, mokesčių, švietimo reformos. Lozungai gražus, bet už jų tik kyšo troškimas susitvarkyti savo reikalus.