D. Trampo išpuolis prieš Europą ir 39 kg kokaino Brazilijos prezidento lėktuve

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/dtramp... 2019-06-27 15:41:37, skaitė 497, komentavo 0

D. Trampo išpuolis prieš Europą ir 39 kg kokaino Brazilijos prezidento lėktuve

G20 suvažiavimo vinis - Donaldo Trampo ir Si Dzinpino susitikimas

Birželio 28-29 d. Japonijos Osakos mieste vyks G20 viršūnių susitikimas, kuriame dalyvaus Argentinos, Australijos, Brazilijos, Kanados, Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos, Indijos, Indonezijos, Italijos, Japonijos, Meksikos, Rusijos, Saudo Arabijos, Pietų Afrikos Respublikos, Pietų Korėjos, Turkijos, Jungtinės Karalystės, JAV, ES vadovai, o svečių teisėmis - Čilės, Egipto, Nyderlandų, Senegalo, Singapūro, Ispanijos, Tailando ir Vietnamo prezidentai bei premjerai.

Keturioliktą kartą vyksiančiame susitikime bus daug dvišalių susitikimų, kurių rezultatų nekantriai laukiama.

Prieš viršūnių susitikimą JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) užsipuolė Europą, kuri, pasak jo, yra didesnė grėsmė amerikiečiams nei Kinija. D. Trampui ypač nepatiko, kad Europos Sąjungos konkurencijos komisarė Margret Vestager (Margrethe Vestager) ketina paduoti į teismą korporacijas GOOGLE ir FACEBOOK.

Pasak D. Trampo, su Europa beveik nebeįmanoma vystyti verslo. Jis pagrasino padidinti tarifus ES automobilių gamybos sektoriui, kurio didžioji dalis yra Vokietijoje.

JAV prezidentas taip pat priminė, kad visos NATO narės privalo mokėti dviejų procentų nuo BVP duoklę, o Vokietija šio procento nepasiekia.

Pagrindinės šio viršūnių susitikimo temos yra globali prekybos sistema, skaitmeninė revoliucija, klimato pokyčiai, plastiko tarša, moterys kaip darbo jėga, energetika, sveikatos priežiūra.


Brazilijos p-rezidentas Žairo Bolsonaru, kurio lėktuvu į Kiniją skrido 39 kg kokaino, buvo į valdžią pastatytas "rūmų perversmo" būdu, už amerikiečių pinigus pašalinus nepatogią prezidentę Dilmą Rufus, pernelyg suartėjusią su Rusiją

Nekokios susitikimo išvakarės buvo Brazilijos prezidentui Žairui Bolsonaru (Jair Bolsonaro), kurio prezidentiniame lėktuve rasta 39 kg kokaino. Jis aptiktas lėktuvą nutupdžius pusiaukelėje, Ispanijoje. Paaiškėjo, kad kokainą vežė vienas iš prezidento apsaugininkų. Brazilijos kokaino rinka yra viena didžiausių pasaulyje, ši šalis vadinama pagrindine tarpine kokaino kelio į Europą ir Afriką stotele.

Šaltiniai: worldpoliticsreview.com, nytimes.com, thediplomat.com, euronews.com