Rusijoje leista eksploatuoti pirmąją pasaulyje plūduriuojančią jėgainę - "Akademiką Lomonosovą"

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/russia/... 2019-06-27 15:44:33, skaitė 177, komentavo 4

Rusijoje leista eksploatuoti pirmąją pasaulyje plūduriuojančią jėgainę -

Licencija leidžia pradėti vežti plūduriuojančią jėgainę į Čiukotkos Peveko uostą

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. "Rosenergoatom" gavo licenciją eksploatuoti branduolinės jėgainės plūduriuojantį energetinį bloką "Akademikas Lomonosovas", praneša koncerno spaudos tarnyba.

"Rosenergoatom" išdavė licenciją dešimčiai metų, iki 2029 metų. Šis įvykis tapo pagrindiniu "Rosatom State Corporation" įmonių ir vidaus laivų statytojų, mašinų statytojų ir projektuotojų darbu.

"Rosenergoatom" koncerno generalinis direktorius Andrejus Petrovas teigė, kad leidimas gabenti unikalų energijos įrenginį leistų saugiai transportuoti į Peveko uostą Čiukotkoje šių metų rugpjūčio pabaigoje ir pradėti pirmuosius bandymus bei veiklą.

Planuojama, kad pirmosios elektros energijos "Akademik Lomonosov" kilovatvalandės bus sugeneruotos gruodžio mėnesį.

Plūduriuojanti jėgainė yra skirta pakeisti Čaunskio šiluminę elektrinę Peveke ir Bilibino atominę elektrinę, kurių eksploatacija šiuo metu nutraukiama.

Plūduriuojanti jagainė
Plūduriuojanti jagainė "Akademikas Lomonosovas"

Sputnik Lietuva anksčiau rašė, kad "Akademik Lomonosov" buvo sukurtas, siekiant teikti energiją pramonės įmonėms, uostamiesčiams, taip pat atviroje jūroje esančioms dujų ir naftos platformoms.

Stotyje įrengti du KLT-40S reaktoriai, galintys generuoti iki 70 megavatų elektros energijos ir 50 gigakalorijų per valandą šiluminės energijos nominalaus veikimo režimu.

Šios energijos užteks, kad būtų užtikrintas 100 tūkst. gyventojų turinčio miesto energijos poreikis.

Pabrėžiama, kad plūduriuojanti jėgainė yra pasirengusi, gamtos stichijoms, pvz., cunamiams ir tornadams. Pagal saugos standartus, stotis iš pradžių buvo sukurta su apsauga, viršijančia didžiausią galimą lygį Tolimosios Šiaurės ir Tolimųjų Rytų sąlygomis.