TAIKUS DANGUS VIRŠ LIETUVOS. Rusijoje pradėta gaminti zenitinę raketų sistemą S-500 Prometėjas

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/russia/... 2019-07-01 09:29:21, skaitė 319, komentavo 1

TAIKUS DANGUS VIRŠ LIETUVOS. Rusijoje pradėta gaminti zenitinę raketų sistemą S-500 Prometėjas

Pagal charakteristikas kompleksas S-500 bus tobulesnis už eksploatuojamą S-400 ir JAV konkurentą "Patriot Advanced Capability-3", teigia specialistai

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Rusijoje prasidėjo naujausių priešraketinių ir oro gynybos sistemų S-500 "Prometej" gamyba, pareiškė valstybinės korporacijos "Rostech" generalinis direktorius Sergejus Čemezovas.

"Šiandien jau pradedame gaminti S-500. Tai yra modernesnis kompleksas (nei S-400), nenorėčiau apie jį pasakoti", — pasakė Čemezovas televizijos kanalo "Rossija 1" eteryje.

"Rostech" vadovas pridūrė, kad Rusija kol kas neparduos naujausio ginklo "už jokius pinigus". Jis pridūrė, kad kompleksai statomi pirmiausia kariuomenei. Pasak jo, tik aprūpinus naujais kompleksais kariuomenės padalinius, bus galima aptarti jų eksportą.

S-500 charakteristikos

Zenitinė raketų sistema S-500 "Prometej" priskiriama prie zenitinių raketų sistemų "žemė-oras" naujos kartos. Tai universalus tolimojo nuotolio ir didelio aukščio perėmimo kompleksas, turintis didesnį priešraketinės gynybos potencialą ir sugebantis perimti balistines raketas.

Perspektyvi sistema gali numušti ne tik balistinius, bet ir aerodinaminius taikinius (lėktuvus, sraigtasparnius, kitus oro taikinius), taip pat sparnuotąsias raketas.

S-500 turi 600 kilometrų sunaikinimo spindulį ir sugebės aptikti ir vienu metu numušti iki dešimties balistinių viršgarsinių taikinių, skrendančių iki septynių kilometrų per sekundę greičiu. Be to, jis turės galimybę sunaikinti karinius viršgarsinių raketų blokus.

Pagal charakteristikas S-500 bus tobulesnis už eksploatuojamą S-400 ir JAV konkurentą "Patriot Advanced Capability-3".

Balandžio mėnesį Rusijos pramonės ir prekybos ministerijos vadovas Denisas Manturovas papasakojo, kad S-500 sukūrimas yra baigiamajame etape, po kurio prasidės masinė gamyba. Vėliau, birželio mėnesį, ministro pirmininko pavaduotojas Jurijus Borisovas pranešė, kad priešraketinės gynybos sistema S-500 pasirodys kariuomenėje artimiausiais metais.

Rusijos
Rusijos "Triumf"

Mes savo ruožtu galime tik pasidžiaugti, kad Rusijos kariuomenei bus pradėtos tiek gynybinės sistemos, savo veikimo spinduliu patikimai uždengiančios visą Lietuvą. "S-500 Prometėjus" pastatytas Kaliningrade ir Baltarusijoje nepaliks nė menkiausios galimybės surengti antirusišką provokaciją virš Lietuvos dangaus.

Tokiu būdu iki nulio sumažinta tikimybė padaryti iš Lietuvos pafrontės zoną, kurioje būtų sunaikinti paskutiniai Lietuvos tautos likučiai.

Ačiū, broliai rusai!