Rusijos Gynybos ministerija išslaptino dokumentus apie Vilniaus išvadavimą

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-07-13 11:02:36, skaitė 476, komentavo 5

Rusijos Gynybos ministerija išslaptino dokumentus apie Vilniaus išvadavimą

Ministerija pateikė istorinius dokumentus apie Vilniaus išvadavimo eigą

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos gynybos ministerija savo tinklalapyje paleido naują multimedijinį projektą, kuriame paskelbė įslaptintus dokumentus 75-osioms Vilniaus išvadavimo nuo nacių metinių proga. Tai patvirtino ministerijos Informacijos ir masinių komunikacijų departamento skyrius.

Vyriausiojo vado įsakymas Nr. 111
Vyriausiojo vado įsakymas Nr. 111

Tarp dokumentų yra žurnalas, fiksuojantis kovinius veiksmus, 1944 metų liepos 13 dienos Vyriausiojo vado įsakymas Nr. 111, aktai, apdovanojimų sąrašai tų, kurie išlaisvino Vilnių, ir straipsniai spaudoje apie okupantų "naujos tvarkos" siaubą, taip pat nuotraukos, užfiksavusios, kaip panikos apimti bėga naciai.

Straipsnis
Straipsnis

Be to, pateikiami įrodymai, kaip gyventojai spasitiko Raudonosios armijos karius. Projektas pasakoja, kaip 1944 metų liepos 9 dienos rytą Wehrmachto vadovybė bandė dislokuto Lietuvos sostinėje parašiutininkų desantą su 30 bombonešiais "Junkers-88".

Skyriuje paskelbti specialiai sukurtos komisijos, kuri tyrinėjo liudytojų ataskaitas ir studijavo masines kapavietes "Bazėje" — Paneriuose, kur buvo nužudyti daugiau nei 200 tūkst. žmonių, išvados.

Kokias kitas medžiagas išslaptino Rusijos Gynybos ministerija

Gynybos ministerija reguliariai savo interneto svetainėje skelbia išslaptintas medžiagas apie Didžiojo Tėvynės karo įvykius.

Pavyzdžiui, liepos 3 dieną buvo paskelbti dokumentai, skirti 75-osioms Minsko išvadavimo metinėms.

Pateiktuose dokumentuose pasakojama apie kruopštų pasirengimą Minsko operacijai, kuri leido išlaisvinti Baltarusijos sostinę iki nustatytų terminų, apie unikalių artilerijos užtvarų ir masinių oro smūgių atlikimą prieš svarbiausius įtvirtintus rajonus ir priešų karių pozicijas.