Paprasta kelionė į Kaliningradą gali tapti prakeiksmu visam gyvenimui: Rusijos agentai persekios visame pasaulyje

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/papras... 2019-07-21 12:55:50, skaitė 901, komentavo 8

Paprasta kelionė į Kaliningradą gali tapti prakeiksmu visam gyvenimui: Rusijos agentai persekios visame pasaulyje

Krašto apsaugos viceministras E. Kerza (dešinėje). Nuotr. facebook.com

Apie nepaliaujamas vis labiau agresyvėjančios Rusijos atakas ir provokacijas prieš Lietuvą kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro praneša nepriklausoma Lietuvos žiniasklaida bei valstybinis transliuotojas.

Tuo Lietuva išsiskiria visoje Europos Sąjungoje, nes niekur kitur net nieko panašaus nėra.

Kad Rusija pasitelkdama hibridines grėsmes vykdo karą prieš visą Vakarų civilizaciją, yra informavęs ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas.

Kaip žinoma, Rusija toliau tęsdama savo karą prieš Lietuvą nuo liepos mėnesio sudarė galimybę Europos Sąjungos piliečiams, o tai reiškia ir Lietuvos, paprasčiau ir nemokamai keliauti į Kaliningradą, tereikia tik išsiimti elektroninę vizą.

Lietuvos propagandos specialistai iš karto visuomenę perspėjo apie grėsmes ir atskleidė tikruosius Rusijos kėslus – ši teroristinė valstybė tikisi, kad bendrija suteiks tokias pačias galimybes jos piliečiams, o specialiosios Kremliaus tarnybos dar aktyviau užsiims verbavimu.

Apie tai, kad kelionė į Kaliningradą pavojinga, nepriklausomame Žmonių partijos portale liepos 20 d. patvirtino ir Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

Mėgstančius rizikuoti viceministras perspėjo, kad „kelionė į Kaliningradą reikalauja budrumo“.

„Sakoma: lietuviai, atvažiuokite, bevizis režimas jums bus pritaikytas. Iš tiesų nėra nemokamų pietų. Taip, mums tai nekainuoja, bet Lietuvos piliečiai turi pateikti visą informaciją apie save: kur dirbi, kas tu toks. Jie mato ką veiki, kur keliauji, gal giminių turi, gal kažką perki. Tikrai negalima atmesti galimybės, kad būsi verbuojamas arba tau bus daroma įtaka toje valstybėje. <...> Reikia suprasti, kad turime elgtis labai korektiškai, neįkliūti teisėsaugai, nekrėsti neprotingų dalykų bare ar kitose vietose. Paprastas dalykas: padarysi kokį nors pažeidimą, tave įkalins. Išleis sakydami, kad daro paslaugą, bylos nekels. Iškart nieko nepaprašys. Po metų, po kitų vėl kažkur nuvyksi, prie tavęs prieis, primins, kad toks įrašas yra, kad gali tyrimas būti atnaujintas. O būsi jau sukūręs šeimą, turėsi darbo pasiūlymą – mažiausiai ko norėsi tai problemų“, – galimų Rusijos klastos prieš Lietuvos piliečius scenarijų variatus atskleidė E. Kerza.

Viceministras sako, kad tokioje situacijoje atsidūręs žmogus gali pamanyti, kad vieną kartą „padės“, grįš namo ir į tą šalį daugiau nebevyks.

Tačiau E. Kerza perspėja, kad tokia logika yra labai klaidinga – Rusijos agentai juos persekios visą likusį gyvenimą bet kurioje pasaulio valstybėje.

„Prie tavęs prieis visiškai ne toje valstybėje. Jų žvalgybinis tinklas išplitęs po visą pasaulį. Prieiti gali ir Lietuvoje, ir kitoje šalyje. Dažniausiai tai bus užsienio valstybė, kurioje jūs nesitikėsite, kad nedraugiškos užsienio valstybės agentai gali veikti“, – perspėja E. Kerza unikalioje Žmonių partijos publikacijoje „Pigi internetinė kamera ir tėvynės išdavimas: kiekvienas galime būti įdomūs vagims ar priešiškų valstybių žvalgybai“.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos gyventojai jau nuo 2017 metų yra raginami, kad susilaikytų nuo kelionių į Baltarusiją, nes ten gali tekti atsisėsti į kalėjimą arba dirbti agentais. Apie tai yra paskelbęs delfi.lt analitikas Romas Sadauskas-Kvietkevičius.

Keli susiję:

Informacija apie grėsmes Lietuvai – valstybinė paslaptis

Dėl Ukrainos rusai sutriko, tačiau Baltarusiją ir toliau ketina aneksuoti

Patariama susilaikyti nuo kelionių į Baltarusiją, nes ten gali tekti atsisėsti į kalėjimą arba dirbti agentais

Grėsmė Lietuvai didėja: vis labiau agresyvėjanti Rusija nutarė Lietuvą atakuoti vizomis

Rusija pasitelkdama hibridines grėsmes vykdo karą prieš Vakarų civilizaciją, pranešė NSGK pirmininkas V. Bakas

Rusija puolė į isteriją, o Kremliaus ruporai nutylėjo, kad būtent Tarybų Sąjunga buvo Antrojo pasaulinio karo sukėlėja