Užsienio reikalų ministerijos atstovai išaiškino, ką reiškia pasakymas „vienašališkas Rusijos delegacijos sugrįžimas“

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/uzsien... 2019-07-23 06:37:10, skaitė 229, komentavo 3

Užsienio reikalų ministerijos atstovai išaiškino, ką reiškia pasakymas „vienašališkas Rusijos delegacijos sugrįžimas“

Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius (sėdi). Nuotr. urm.lt

2014 metų balandį Rusija dėl Ukrainai priklausančio Krymo aneksijos neteko balso teisės Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) ir daugumos kitų savo įgaliojimų.

2015 metų sausį ETPA pratęsė sankcijas, dėl kurių Rusijos delegacijos nariai negalėjo būti įtraukti į Asamblėjos vadovaujančias struktūras ir dalyvauti stebėjimo misijose.

Todėl Kremlius 2017 metais įšaldė dalies savo įnašo į Europos Tarybos biudžetą išmokėjimą (iki tol Rusijos metinis įnašas į Europos Tarybos biudžetą buvo vienas didžiausių tarp valstybių narių ir sudarė apie 30 mln. eurų).

2018 m. birželio pabaigoje Užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą „Lietuva apgailestauja dėl Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sprendimo sukurti sąlygas vienašališkam Rusijos delegacijos sugrįžimui“.

Tokia formuluotė – „vienašališkas Rusijos delegacijos sugrįžimas“ – daugeliui skambėjo vienareikšmiškai: Rusija viena nusprendė grįžti ir nekreipdama į nieką dėmėsio vienašališkai sugrįžo.

Todėl ekspertai.eu kreipėsi į Lietuvos diplomatijos vadovą Liną Linkevičių prašydami plačiau paaiškinti tokio išsireiškimo prasmę.

„Prašoma paaiškinti, ką reiškia vienašališkas Rusijos delegacijos sugrįžimas? Visi buvo prieš, ir tik viena Rusija vienašališkai kažką nusprendė dėl savo sugrįžimo ir sugrįžo? Prašau paaiškinkite, ką reiškia pasakymas „vienašališkas Rusijos delegacijos sugrįžimas“, - buvo rašoma ekspertai.eu paklausime.

Neįvardintų Užsienio reikalų ministerijos darbuotojų grupė parengė atsakymą į šį klausimą.

„Vienašališkas Rusijos delegacijos sugrįžimas“ reiškia, kad Rusijai dabartinėje situacijoje leista sugrįžti į ETPA neiškėlus jokių sąlygų (dėl Rusijos sulaikytų Ukrainos jūrininkų paleidimo, bendradarbiavimo tiriant MH17 lėktuvo numušimą, B. Nemcovo nužudymo tyrimo ir kt.)“, - rašoma ministerijos Informacijos stebėjimo ir žiniasklaidos skyriaus liepos 22 d. atsiųstame laiške.