Štai jums ir Europa: arba rusės turistės įspūdžiai po kelionės po klestinčią Lietuvą

Autorius: Anno Šaltinis: https://zen.yandex.ru/media/gd... 2019-09-15 04:36:00, skaitė 304, komentavo 2

Štai jums ir Europa: arba rusės turistės įspūdžiai po kelionės po klestinčią Lietuvą

Neseniai Lietuvoje padariau netikėtą atradimą. Aš važiavau iš Kaliningrado srities ir sustojau mažame miestelyje paieškoti parduotuvės. Iš išorės ji nelabai buvo panašus į mūsų kaimo parduotuvėles, atrodė padoriai, tačiau viduje ... tarsi niekur nebūčiau išvykusi. Asortimentas pasirodė lygiai toks pat kaip ir kioske kur nors Berezovkos kaime. Be kita ko, lentynose taip pat buvo didžiulis odekolonų pasirinkimas! Tų pačių, kurie tarybiniaisl aikais buvo labai paklausūs. Mažiau nei vienas euras vienetas, beje! Tai, sąžiningai kalbant, mane suglumino. Nes kodėl lietuviškame užkampyje parduodami odekolonai „Krasnaja Maskva“ ir „Šipras“? Lietuvoje seniai pilna  įvairiausių kosmetikos gaminių. 

Aš nusprendžiau prikibti prie pardavėjos su tokiu kvailu klausimu. Pasiėmiau vieną odekoloną ir priėjau prie kasos, bandžiau klausti tiek rusiškai, tiek angliškai , kodėl yra toks didelis pasirinkimas, bet paaiškėjo, kad mergina nemokėjo nė vienos kalbos. Beje, tai stebina, tačiau būtent Lietuvoje kaimuose, esančiuose pasienyje su Kaliningrado sritimi, dažniausiai susitinku žmones, kurie kalba tik lietuviškai, tačiau jei pavažiuoti toliau - tokių problemų jau nekyla, rusų kalba žino, mano manymu, 90% didžiųjų miestų gyventojų. 

 Taigi, mergina keistai pažvelgė į mane, gūžtelėjo pečiais  ir niekuo negalėjo padėti. Bet tada į pokalbį įsitraukė vidutinio amžiaus vyras, kuris šypsojosi, žiūrėdamas į odekoloną mano rankose, paklausė, ar man reikia pagalbos. Aš pakartojau savo klausimą ir jis pasakė, kad iš tiesų odekolonas Lietuvos užkampyje yra paklausus. Odekolonas  naudojamas taip pat kaip ir tarybiniais laikais - ne pagal paskirtį, taip pat kaip neseniai Rusijoje naudojo "Bojaryšniką" (guobelynį antpilą, o Vilniuje vadinamuosius fufyrikus). Aš nustebau, o vėliau paklausiau draugų Vilniuje, ar tai tiesa. Jie juokdamiesi patvirtino šį faktą. Paaiškėjo, kad neturtingi vietos gyventojai perka odekolonus, kada nėra pakankamai pinigų alkoholiui. Tai mane labai nustebino, nes vis dėlto buvau tikra, kad to niekur Europoje nėra (beveik vaikiškas naivumas), bet jis pasirodo va taip...