Eglė Kusaitės byloje JTO prieš Lietuvą žodžio laisvės varžymus palaikė tik panašios demokratizacijos šalys – Tunisas ir Portugalija

Autorius: Kristina Sulikienė Šaltinis: https://visuomenedotcom.wordpr... 2019-09-20 10:14:00, skaitė 134, komentavo 0

Eglė Kusaitės byloje JTO prieš Lietuvą žodžio laisvės varžymus palaikė tik panašios demokratizacijos šalys – Tunisas ir Portugalija

Per plačiai neišsiplėsiu, nes turiu irgi, kaip panašios demokratijos šalių Tunisas ir Portugalija atstovai – atskirąją nuomonę apie Kusaitę ir VSD veiksmus, darant iš jos teroristę (tikrą teroristę, bendravusią su tikrais teroristais iš Čečėnijos.)

Labai patiko tas dalykas, kad JTO atskirąją nuomonę apie tai, kad bet kokia kritika teismams ir prokurorams draudžiama, nes tokiu būdu žeminamas jų autoritetas – surašė dviejų labai demokratinių valstybių Tuniso ir Portugalijos atstovai, ir jų nuomonė atitinka Lietuvos teismų štampuojamas nesąmones, kad negalima jokiu būdu niekaip kritikuoti nei teisėjų, nei prokurorų – skaitai tą atskirąją nuomonę, ir atrodo, jog parašė teisėjai iš Lietuvos.

Todėl prašau susimąstyti, kokio lygio šalys palaiko Lietuvą tarptautiniuose teismuose, ir pasidaryti išvadas.

“Tuniso Respublika (Tunisas) – musulmoniška arabų valstybė Šiaurės Afrikos Viduržemio jūros pakrantėje. Ji ribojasi su Alžyru vakaruose ir Libija pietuose ir rytuose. 2011 m. įvyko perversmas.”

“Ankstyvoji Portugalijos istorija neatsiejama nuo bendros Iberijos pusiasalio istorijos iki 1128 m., kai susikūrė Portugalijos valstybė.

XV–XVI a. Portugalijos valstybė iškilo į pasaulines galybes, po to sekė ilgas politinis, socialinis, ekonominis chaosas ir vėl atsigavimas. Portugalijos turtai ir galia prarasti XVIII–XIX a. sandūroje, tam daugiausiai įtakos turėjo 1755 m. žemės drebėjimas, sunaikinęs Lisaboną, okupacija Napoleono karų metu bei didžiausios kolonijos – Brazilijos nepriklausomybės paskelbimas 1822 m. 1910 m. revoliucija panaikino monarchiją, vėliau sekė beveik šeši represinio režimo dešimtmečiai. 1974 m. pradėtos didelio masto demokratinės reformos, po kurių buvo suteikta nepriklausomybė visoms Portugalijos kolonijoms Afrikoje, o 1986 m. prisijungta prie Europos Bendrijos.”

Beje, Eglė Kusaitė laimėjo prieš Lietuvą. Ji turėjo teisę prokurorą Laucių išvadinti viešai nusikaltėliu, nes tokia yra saviraiškos laisvė demokratinėje visuomenėje.

https://www.pozicija.org/jungtiniu-tautu-komitetas-skaudus-smugis-lietuvai-pazeista-terorizmu-kaltintos-kusaites-teise-i-saviraiskos-laisve/