Lietuvoje – viena didžiausių infliacijų tarp ES šalių

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/economi... 2019-09-21 12:52:00, skaitė 85, komentavo 0

Lietuvoje – viena didžiausių infliacijų tarp ES šalių

Kaimyninėje Latvijoje infliacija buvo aukštesnė nei Lietuvoje, o Estija net nepateko į "antilyderius"

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lietuva pateko į dešimtuką Europos Sąjungos šalių pagal infliaciją, praneša Eurostatas.

Infliacija Lietuvoje rugpjūtį išliko lygiai tokia pati kaip liepą - 2,5 procento, tai atvedė respubliką į aštuntą vietą reitinge.

Be to, praėjusių metų rugpjūtį šis rodiklis  buvo 1,8 procento.

Kaimyninėje Latvijoje infliacija buvo 3,1 procento, t.y. 0,1 procento daugiau nei liepą. Liatvija užėmė ketvirtą vietą reitingė. Estijoje infliacija sudarė 2,1 procento, tai taip pat yra 0,1 procento daugiau nei praėjusį mėnesį, ji užima 12 vietą tarp visų ES šalių.

Pažymima, kad vidutinis infliacijos lygis ES šalyse yra 1,4 procento. Euro zonoje šis rodiklis yra žemesnis - lygiai vienas procentas.

Auksčiausia  infliacija užfiksuota Rumunijoje - 4,1 proc., antroje vietoje liko Vengrija su 3,2 proc., trečioje - Nyderlandai su 3,1 proc. Rumunijoje, kaip ir Vengrijoje, infliacija sumažėjo, tačiau Nyderlanduose ji paaugo beveik du kartus.

Mažiausia infliacija Ispanijoje, Graikijoje ir Portugalijoje. Šiose šalyse ji sudaro mažiau nei pusę procento. Per metus visose trijose valstijose infliacija žymiai sumažėjo.

Infliacija rodo padidėjusį prekių ir paslaugų kainų lygį. Esant infliacijai už tą pačią pinigų sumą po kurio laiko bus galima nusipirkti mažiau prekių ir paslaugų nei anksčiau.

Infliacijos priežastys gali būti padidėjusios vyriausybės išlaidos, masinis skolinimas, stambių įmonių  monopolija, nacionalinė gamybos sumažėjimas, valstybinių mokesčių ir akcizų padidėjimas.