Nerimaujama be reikalo: kirtimų Lietuvos miškuose visai nepadaugėjo, tiesiog pasikeitė visuomenės požiūris

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/nerima... 2019-10-07 18:38:00, skaitė 228, komentavo 1

Nerimaujama be reikalo: kirtimų Lietuvos miškuose visai nepadaugėjo, tiesiog pasikeitė visuomenės požiūris

Spalio 6 d. visuomenininkai organizavo protesto akciją ir prašė stabdyti medžių kirtimus Šimonių girioje bei keisti šio miško statusą.

Pasak peticiją dėl girios išsaugojimo pasirašiusių aktyvistų, nors Šimonių giria priklauso saugomų teritorijų tinklui, didžioji jos dalis priskirta ūkinių miškų grupei, kur šiuo metu intensyviai ūkininkaujama miškus kertant plynai.

Skelbiama, kad Šimonių girios išsaugojimo iniciatyvinės grupės nario, smuikininko Martyno Švėgždos von Bekkerio teigimu, šioje girioje medžiai kertami daug didesniais kiekiais nei anksčiau.

„Tai, kas įvyko per pastaruosius dešimt metų, ten yra tiesiog naikinimas. Tai yra tiesiog masinis vežimas, dieną naktį eina miškovežiai“, - smuikininką cituoja BNS.

Spalio 6 d. vakarą propagandos lyderis – valstybinis transliuotojas – parodė reportažą iš minėtos visuomeninės akcijos ir atskleidė labai įdomų, daugeliui nežinomą faktą.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos, ko gero ne kirtimų čia padaugėjo, o tiesiog pasikeitė visuomenės požiūris.

Kitaip tariant – daugiau negu anksčiau tikrai niekas nekerta, tiesiog žmonės kitaip ėmė žiūrėti.

Galima pridurti, kad ir privati multinacionalinė kompanija, didžiausia baldų gamintoja pasaulyje „Ikea“ Lietuvoje jau nupirko dešimtys tūkstančių hektarų miškų tik tam, kad užsiimtų mūsų valstybės girių puoselėjimu bei savadarbių inkilėlių kabinimu Lietuvos miškuose.

Jūsų dėmesiui ištrauka iš minėto valstybinio transliuotojo reportažo bei efektingi vaizdai iš Labanoro girios: